Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Новіков Федір Васильович

Посада, науковий ступінь, вчене звання: професор кафедри, доктор технічних наук, професор

E-mail 

novikovfv@i.ua            Telegram:   @novikovfv 

ORCID  https://orcid.org/0000-0001-6996-3356

підвищення кваліфікації – має свідоцтво про підвищення кваліфікації за курсом «Безпека життєдіяльності та охорона праці»; професійні сертифікати про підвищення кваліфікації за курсом «Безпека життєдіяльності» та за курсом «Сучасні інноваційні технології та технологічні системи»

Профіль у Google Академії Розклад занять

Дисципліни, що викладає:

«Основи охорони праці»

«Безпека життєдіяльності та охорона праці»

«Сучасні технологічні системи»

Основні публікації

Має близько 800 опублікованих науково-методичних робіт, у т.ч.

4 підручники («Технологія автоматизованого машинобудування», «Технологія машино- та двигунобудування», «Технология машиностроения», Теоретические основы технологии машиностроения»)

24 навчальні посібники («Безпека життєдіяльності та інноваційні технології виробництва», «Сучасні технологічні системи», «Техніко-економічне обґрунтування сучасних технологій виробництва», «Алмазна обробка», «Методы механической обработки на универсальных станках», «Типовые технологические процессы механической обработки деталей машин» та ін.).

35 монографій, у тому числі: «Високопродуктивне алмазне шліфування», «Теоретичні основи механічної обробки високоточних деталей», «Фінішна обробка деталей різанням», «Современные экологически безопасные технологии производства», «Инновационное развитие современных технологий», «Проектирование и автоматизированное программирование современных технологий для станков с ЧПУ», «Технологии производства: проблемы и решения», «Современные технологии и техническое перевооружение предприятий», «Основы математического моделирования технологических процессов механической обработки», «Оптимальные решения в технологии машиностроения», «Основы повышения качества и производительности механической обработки»;

під редакцією Новікова Ф. В. підготовлено 10-томове фундаментальне видання (у формі монографій, у співавторстві) під загальною назвою «Фізико-математична теорія процесів обробки матеріалів і технології машинобудування». Дане видання включає такі томи: «Механіка різання матеріалів», «Теплофізика різання матеріалів», «Концепції розвитку технології машинобудування» та ін.

6 науково-інформаційних видань, у тому числі:

«Научные технологические школы в развитии современного производства»
«Технологи и технологии»

«Профессор Якимов Александр Васильевич в становлении технологических знаний»

«Якимов Александр Васильевич. К 95-летию со дня рождения»

22 авторських свідоцтв на винаходи та патентів на корисну модель, у тому числі:

№141256 «Спосіб розсвердлювання отвору»

№141255 «Спосіб глибинного шліфування циліндричної деталі»

№140930 «Спосіб шліфування циліндричної деталі»

№ 135893 «Спосіб обробки внутрішньої поверхні циліндрів»

№ 125568 «Спосіб обробки внутрішньої поверхні циліндрів»

№ 113842 «Пристрій для вивчення ортогональних проекцій при роботі в інтерактивному комп`ютерному середовищі»

№ 114110 «Установка для абразивної обробки фігурних деталей»

№ 114138 «Пристрій для гальванічної обробки виробів електроконтактним методом»

№ 114139 «Прилад для вимірювання температури стінки сушильного циліндра»

№ 114169 «Пристрій для гальванічної обробки виробів електроконтактним методом»

№ 114154 «Спосіб глибинного шліфування циліндричної деталі»

№ 115933 «Пристрій для вивчення методу ортогональних проекцій при роботі в інтерактивному комп`ютерному середовищі»

№ 117530 «Спосіб заточки інструмента»

№ 117531 «Спосіб плоского глибинного шліфування»

 № 117532 «Спосіб торцевого шліфування»  

Наукові статті у наукометричній базі Scopus:

Evaluation of a Decrease in Temperature Conditions upon Intermittent Grinding;

Determining the conditions for decreasing cutting force and temperature during machining;

Theoretical Justification Of Conditions Of Cutting Temperature Reduction At Grinding Of Materials;

Justification of Technological Possibilities for Reducing Surface Roughness During Abrasive Processing;

Technological Support of Surface Layer for Optical Metalware;

Theoretical analysis of conditions for improving gear grinding accuracy and productivity

Відповідність пунктам ліцензійних вимог: П. 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 12, 14, 20

Додаткова інформація

Наукові інтереси – безпека життєдіяльності та охорона праці, екологія,  інноваційні технології, високі технології, технологія машинобудування, процеси механічної та фізико-технічної обробки матеріалів, верстати та інструменти, динаміка і міцність машин, вища математика та математична фізика, технічна механіка та фізика, історія науки, техніка, менеджмент і маркетинг;

підготував 14 кандидатів технічних наук та 2 докторів технічних наук;

впровадив наукові розробки більш ніж на 100 підприємствах із значним економічним ефектом. Це прогресивні технології алмазного шліфування деталей із твердих сплавів, високоміцних сталей, наплавлених матеріалів, високотвердих керамік і феритів, технології виготовлення високоточних деталей авіаційно-космічного призначення, деталей двигунів, бурильної техніки, шахтного і металургійного обладнання, технології огранки алмазів у діаманти та обробки технічного скла, виробів із кришталю, твердих порід каміння та ін.

членство в наукових і громадських організаціях –

у 1998 – 2022 рр. член спеціалізованої докторської ради із присудження наукових ступенів за спеціальністю 05.02.08 «Технологія машинобудування» Одеського національного політехнічного університету;

у 2017 – 2022 рр. член спеціалізованої кандидатської ради із присудження наукових ступенів за спеціальністю 05.13.06 «Інформаційні технології» Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця;

із 2023 р. член постійної спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 із захисту докторських та кандидатських дисертацій у Національному технічному університеті «ХПІ»;

під науковим керівництвом Новікова Ф. В. на базі Харківського машинобудівного заводу «ФЕД», починаючи із 2000 р., проведено 23 Міжнародні науково-практичні конференції «Фізичні та комп’ютерні технології» за тематикою математики, техніки, технологій, екології та економіки. Він є одним із організаторів проведення в м. Одеса кожного року Міжнародних науково-практичних конференцій «Нові та нетрадиційні технології в ресурсо- і енергозбереженні». Підготував та організував видання більше 40 збірників наукових праць учасників конференцій.

стажування – постійно проходив стажування на виробничих підприємствах: ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», ПАТ «Імперія металів», ПАТ «Завод «Потенціал» (м. Харків), Технічний Центр «ВаріУс» (м. Дніпро) та ін.

підвищення кваліфікації – має свідоцтво про підвищення кваліфікації за курсом «Безпека життєдіяльності та охорона праці»; професійні сертифікати про підвищення кваліфікації за курсом «Безпека життєдіяльності» та за курсом «Сучасні інноваційні технології та технологічні системи»